Megep Alanlari-Modülleri

.Kurul Kararları ve Duyurular ( Megep Sitesindeki kararlar)

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının değişik tarihlerde aldığı kararlar ile okullarımızda uygulanmakta olan Öğretim Programları ve Haftalık Ders Çizelgelerinde değişiklikler yapılmıştır. Bu kararlar doğrultusunda, uygulanacak Öğretim Programları ve Haftalık Ders Çizelgeleri sınıflar bazında tasnif edilerek internet sayfamıza yerleştirilmiştir. Uygulayıcıların, ilgili sınıfa ait program dokümanlarını indirerek planlamalarını bu doğrultuda yapmaları gerekmektedir.

Yapılan değişikliklerin en doğru adresi her zaman resmi web sayfasıdır. sitemizdeki paylaşımlar bilgilendirme amaçlı olup güncelliğinden ve içeriğinden hiç bir şekilde sorumlu değiliz.

Aşağıdaki Linkler ve Duyurular 2019-2020 eğiitm Öğretim Yılı 15 Eylül 2019 Tarihinde Güncellenmiştir. Her Sınıfın Kendi Çerçeve Öğretim Programı uygulanacaktır

 

DUYURULAR
2019-2020 ÖĞRETİM YILINDA 11.SINIFLARDA DAL DERSLERİNİN BELİRLENMESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR.
11.sınıflarda okutulacak derslerle ilgili dikkat edilecek hususlar için tıklayınız.
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MTAL GÜNCELLENEN ÖĞRETİM PROGRAMLARI.
MTAL Öğretim Programları sekmesine tıklayarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 10, 11 ve 12. sınıflarda uygulanacak olan çerçeve öğretim programları, haftalık ders çizelgeleri ve ders bilgi formlarına ulaşabilirsiniz.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI DERS BİLGİ FORMLARI VE MODÜL BİLGİ SAYFALARI.
2018-2019 Eğitim Öğretim yılından itibaren Mesleki Eğitim Merkezlerinde uygulamaya konulan 27 alan 141 dala/mesleğe ait Ders Bilgi Formları ve Modül Bilgi sayfaları için tıklayınız. için tıklayınız.
PROTOKOL KAPSAMINDAKİ OKULARDA UYGULANACAK TURİZM ALANLARINDA (YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ, KONAKLAMA VE SEYAHAT HİZMETLERİ VE EĞLENCE HİZMETLERİ) HAZIRLANAN ÖĞRETİM PROGRAMLARI.
2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren protokol kapsamındaki okullarda (Ankara Çankaya İMKB MTAL, Aydın Kuşadası Güvercinada MTAL, Antalya Falez MTAL, Muğla Bodrum Turgut Reis MTAL, Antalya Konyaaltı Mehmet Zeki Balcı MTAL, Ankara Yenimahalle MTAL, Muğla Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin MTAL, Antalya Yeşilbayır İMKB MTAL, İzmir Nevvar Salih MTAL, Balıkesir Ayvalık Cunda MTAL, Antalya Tez-Tur MTAL) uygulanacak olan Yiyecek İçecek Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Eğlence Hizmetleri Alanlarına ait çerçeve öğretim programları, haftalık ders çizelgeleri, ders bilgi formları ve kurul kararı için tıklayınız.
HAZIRLIK SINIFI BULUNAN ANADOLU TEKNİK PROGRAMI HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ.
Ankara Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İstanbul İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında uygulanacak Hazırlık Sınıfı olan Anadolu Teknik Programı haftalık ders çizelgesi ve kurul kararı için tıklayınız.
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNDE DİPLOMA PROGRAMI UYGULANACAKTIR.
2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 9. Sınıflardan başlamak üzere Mesleki Eğitim Merkezlerinde uygulanacak diploma fark derslerini içeren haftalık ders çizelgesi ile kurul kararı için tıklayınız.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ,MAKİNE TEKNOLOJİSİ, MODA TASARIM TEKNOLOJİLERİ VE KESİM DALINA İLİŞKİN DEĞİŞİKLİK DUYURUSU
2018-2019 Eğitim Öğretim yılından itibaren Mesleki eğitim Merkezi Makine Teknolojisi, Moda Tasarım Teknolojileri,Bilişim Teknolojisi Alanları ve Kesim Dalına Ait Güncellenen Çerçeve Öğretim Programları, Hafatalık Ders Çizelgeleri ve Kurul Kararı(Giyim Üretim Teknolojisi 9 ve 10.sınıftan itibaren Moda Tasarım Teknolojileri olarak güncellenmiştir.) için tıklayınız.
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ,MAKİNE TEKNOLOJİSİ VE MODA TASARIM TEKNOLOJİLERİNE İLİŞKİN DUYURU
2018-2019 Eğitim Öğretim yılından itibaren Makine Teknolojisi, Moda Tasarım Teknolojileri ve Bilişim Teknolojisi Alanlarına Ait Güncellenen Çerçeve Öğretim Programları, Hafatalık Ders Çizelgeleri ve Kurul Kararı(Giyim Üretim Teknolojisi 10.sınıftan itibaren Moda Tasarım Teknolojileri olarak güncellenmiştir.) için tıklayınız.
REHBERLİK VE YÖNLENDİRME DERSİNE İLİŞKİN DUYURU
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Rehberlik ve Yönlendirme Dersine yönelik yazısı için tıklayınız.
HAFTALIK DERS ÇİZELGELERİNİN UYGULANMASINA İLİŞKİN DUYURU
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Haftalık Ders Çizelgelerinin Uygulanmasına yönelik yazısı için tıklayınız.
BİREYSEL ÖĞRENME MATERYALLERİNİN YAZDIRILMASINA İLİŞKİN DUYURU
Bireysel Öğrenme Materyali Yazım Duyurusu ve ekleri için tıklayınız.
GEÇİCİ KORUMA ALTINDA BULUNAN ÖĞRENCİLER İÇİN 9.SINIF HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ İLE TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI
2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Programları 9.Sınıf Haftalık Ders Çizelgesi, Kurul Kararı ve Öğretim Programı için tıklayınız.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI
Mesleki Eğitim Merkezleri Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çerçeve Öğretim Programları 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren 9. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanacaktır. Kurul Kararı, Haftalık Ders Çizelgeleri, Çerçeve Öğretim Programları ve Uygulamaya İlişkin Açıklamalar için tıklayınız.
MADEN TEKNOLOJİSİ ALANI
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında 9. Sınıftan İtibaren Uygulanacak Olan Maden Teknolojisi Alanı Çerçeve Öğretim Programını indirmek için tıklayınız.
SİVİL HAVACILIK ALANI
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında 10. Sınıftan İtibaren Uygulanacak Olan Sivil Havacılık Alanı Çerçeve Öğretim Programını indirmek için tıklayınız.
YABANCI DİL ÖĞRETİM PROGRAM VE YARDIMCI MATERYALLERİ
Bilişim, Büro Yönetimi, Muhasebe Finansman, Pazarlama ve Perakende alanlarına ait ingilizce yardımcı materyalleri sitemize eklenmiştir. Yabancı dil öğretim program ve yardımcı öğretim materyallerine menülerden butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.
HEMŞİRELİK ALANI DERS PROGRAMLARI
 • Hemşirelik alanı modüler yapıda değildir, derslerin öğretim programları uygulanacaktır. Ders programlarını indirmek için tıklayınız.

İKİLİ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ HAFTALIK DERS ÇİZELGELERİ
 • İkili Mesleki Eğitim Merkezi Haftalık Ders Çizelgelerini indirmek için tıklayınız.
2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇERÇEVE ÖĞRETİM, HAFTALIK DERS ÇİZELGELERİ VE KURUL KARARLARI

 

 • Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Sunusu Güncellenmiştir. Sunuyu indirmek için tıklayınız.

 • Ortaöğretime Geçiş Modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyet Yazısı, Çalışma Takvimi ve Genelge için tıklayınız.

 • http://www.alantercihleri.com yer alan Mesleki ve Teknik Eğitim Alanları Tanıtıcı Videolar İçin tıklayınız.

 • Mesleki Eğitime Yönlendirme ve Rehberlik Materyalleri için tıklayınız. • Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının Avantajlarını görmek için tıklayınız.

 • Ortaöğretimden sonra yerleşebileceğiniz Yükseköğretim Programlarını görmek için tıklayınız.

 • ALANA GEÇİŞ e-KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 • Alan Dal Liste Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında yer alan 54 alan 200 dala ait listeyi indirmek için tıklayınız.

 • Alan Dal Liste 8.Sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak tanıtım ve yönlendirme çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan "Ortaokul 8 inci Sınıf Öğrencileri İçin Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Tanıtımı" konulu dosya

 

 
 
ESKİ KURUL KARARLARI
KURUL KARARLARI
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 28.03.2013 tarih ve 18 sayılı Kurul kararıyla kabul edilen Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri 10, 11 ve 12. sınıflara ait olup 2013-2014 Öğretim Yılından itibaren 10. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanacaktır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 27.08.2012 tarih ve 138 sayılı kurul kararı ile Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Çevre Sağlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Alanlarına ait Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çevre Sağlığı, Acil Sağlık Hizmetleri, Tıbbi Laboratuvar, Diş Protez, Ortopedik Protez ve Ortez, Radyoloji, Sağlık Hizmetleri Sekreterliği, Anastezi ve Reanimasyon Alanlarına ait Çerçeve Öğretim Programlarında 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 9. sınıftan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere değişiklik yapılması kararlaştırılmıştır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 27.08.2012 tarih ve 135 sayılı kurul kararı ile Tekstil Teknolojisi Alanlarına ait Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çerçeve Öğretim Programlarında 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 10. sınıftan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere değişiklik yapılması kararlaştırılmıştır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 27.08.2012 tarih ve 134 sayılı kurul kararı ile İkili Meslek Eğitim Tekstil Teknolojisi, Seramik ve Cam Teknolojisi ile Metalurji Alanlarına ait Haftalık Ders Çizelgelerinin 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren I. yıldan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere değişiklik yapılması kararlaştırılmıştır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • İKİLİ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ HAFTALIK DERS ÇİZELGELERİ
  • İkili Mesleki Eğitim Merkezi Haftalık Ders Çizelgelerini indirmek için tıklayınız.

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.