Haberler

Sağlık Bakanlığı İŞKUR Aracılığıyla Sınavsız 5298 Personel Alıyor

Sağlık Bakanlığı İŞKUR Aracılığıyla Sınavsız 5298 Personel Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan  duyuruya göre Sağlık Bakanlığı,  memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapacağını açıkladı. Buna göre Sağlık Bakanlığı Merkez ve taşra teşkilatına istihdam edilmek üzere sürekli olarak çalışacak 5 bin 298 kişi işe alınacak.

Söz konusu ilan ile Sağlık Bakanlığı 3 bin 591 Sürekli işçi, 432 Engelli işçi ve 1276 Eski hükümlü işçi olmak üzere toplamda 5 bin 298 personel alacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gereklidir.

 İlana Başvuru Şartlari Nelerdir?


 Sağlık Bakanlığı tarafından açılan bu pozisyonlar için, Adayların şu şartları taşıması gerekmektedir
657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,
18 yaşını doldurmuş olmak,
En az ilköğretim mezunu olmak,
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak
Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri


 

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 04 Eylül 2018 tarihi ile başlayabilir ve en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular başvuru tarihleri içerisinde İŞKUR sayfası üzerinden www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. İlgili ilan için herhangi bir mülakat yapılmayacak olup değerlendirmeler Kura çekimi ile yapılacaktır. Devlet Persone lBaşkanlığı tarafından yayımlanan ilana ve ilanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar

Buraya Tıklayınız.

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.