Megep Alanlari-Modülleri

.Kurul Kararları ( Megep Sitesindeki kararlar)

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının değişik tarihlerde aldığı kararlar ile okullarımızda uygulanmakta olan Öğretim Programları ve Haftalık Ders Çizelgelerinde değişiklikler yapılmıştır. Bu kararlar doğrultusunda, uygulanacak Öğretim Programları ve Haftalık Ders Çizelgeleri sınıflar bazında tasnif edilerek internet sayfamıza yerleştirilmiştir. Uygulayıcıların, ilgili sınıfa ait program dokümanlarını indirerek planlamalarını bu doğrultuda yapmaları gerekmektedir.

Aşağıdaki Linkler 2018-2019 eğiitm Öğretim Yılı 14 Eylül 2018 Tarihinde Güncellenmiştir. Her Sınıfın Kendi Çerçeve Öğretim Programı uygulanacaktır, Mesela 10. Sınıflar için verilen Çerçeve Öğretim Programı Sadece bu sene 10 daki öğrencileri etkiler. 11. Sınıf için 11. Sınıf Çerçeve Öğretim Programlarını Kullanınız.

 

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇERÇEVE ÖĞRETİM, HAFTALIK DERS ÇİZELGELERİ VE KURUL KARARLARI

 

 • Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Sunusu Güncellenmiştir. Sunuyu indirmek için tıklayınız.

 • Ortaöğretime Geçiş Modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyet Yazısı, Çalışma Takvimi ve Genelge için tıklayınız.

 • http://www.alantercihleri.com yer alan Mesleki ve Teknik Eğitim Alanları Tanıtıcı Videolar İçin tıklayınız.

 • Mesleki Eğitime Yönlendirme ve Rehberlik Materyalleri için tıklayınız. • Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının Avantajlarını görmek için tıklayınız.

 • Ortaöğretimden sonra yerleşebileceğiniz Yükseköğretim Programlarını görmek için tıklayınız.

 • ALANA GEÇİŞ e-KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 • Alan Dal Liste Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında yer alan 54 alan 200 dala ait listeyi indirmek için tıklayınız.

 • Alan Dal Liste 8.Sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak tanıtım ve yönlendirme çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan "Ortaokul 8 inci Sınıf Öğrencileri İçin Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Tanıtımı" konulu dosya

 

 
 
ESKİ KURUL KARARLARI
KURUL KARARLARI
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 28.03.2013 tarih ve 18 sayılı Kurul kararıyla kabul edilen Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri 10, 11 ve 12. sınıflara ait olup 2013-2014 Öğretim Yılından itibaren 10. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanacaktır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 27.08.2012 tarih ve 138 sayılı kurul kararı ile Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Çevre Sağlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Alanlarına ait Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çevre Sağlığı, Acil Sağlık Hizmetleri, Tıbbi Laboratuvar, Diş Protez, Ortopedik Protez ve Ortez, Radyoloji, Sağlık Hizmetleri Sekreterliği, Anastezi ve Reanimasyon Alanlarına ait Çerçeve Öğretim Programlarında 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 9. sınıftan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere değişiklik yapılması kararlaştırılmıştır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 27.08.2012 tarih ve 135 sayılı kurul kararı ile Tekstil Teknolojisi Alanlarına ait Haftalık Ders Çizelgeleri ile Çerçeve Öğretim Programlarında 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 10. sınıftan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere değişiklik yapılması kararlaştırılmıştır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 27.08.2012 tarih ve 134 sayılı kurul kararı ile İkili Meslek Eğitim Tekstil Teknolojisi, Seramik ve Cam Teknolojisi ile Metalurji Alanlarına ait Haftalık Ders Çizelgelerinin 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren I. yıldan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere değişiklik yapılması kararlaştırılmıştır. Kurul kararını indirmek için tıklayınız.
 • İKİLİ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ HAFTALIK DERS ÇİZELGELERİ
  • İkili Mesleki Eğitim Merkezi Haftalık Ders Çizelgelerini indirmek için tıklayınız.

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Guvenli Emlak Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.