Megep Alanlari-Modülleri

Meslek Rehberi Meslekler Hakkında Bilgi Edininiz

Hayvan Yetiştiriciliği Alanı Tanımı

 HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ Hayvan Yetiştiriciliği alanı altında yer alan, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile kanatlı hayvan yetiştiriciliği dallarının yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

  Alanın Altında Yer Alan Dallar

  Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği,  Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği dallarında eğitim verilmektedir.

 Eğitim ve Kariyer İmkânları

 Meslek liselerinin Hayvan Yetiştiriciliği alanından mezun olanlar “Yükseköğretime Geçiş Sınavı”nda başarılı ise lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili programlarına devam edebilirler. Sınavsız yerleşebilecekleri ön lisans programları mevcuttur.

 Hayvan Yetiştiriciliği alanında eğitim almış kişiler kamuya veya özel sektöre ait büyükbaş ve küçükbaş hayvan işletmelerinde, kanatlı hayvan işletmelerinde, arıcılık işletmelerinde, at yetiştiren işletmelerde, yetiştirici birliklerinde (arı, damızlık, koyun keçi ve

 

sığır gibi) süt ve et üretici birliklerinde, özel veteriner kliniklerinde (poliklinik, pet- klinikleri), hayvan hastanelerinde, yem fabrikalarında, deney hayvanlarının üretim yerlerinde, hayvanat bahçelerinde, hayvan barınaklarında çalışabilecekleri gibi kendi iş yerlerini de açabilirler.

 

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Guvenli Emlak Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.