Megep Alanlari-Modülleri

Meslek Rehberi Meslekler Hakkında Bilgi Edininiz

Hayvan Sağlığı Tanımı

 HAYVAN SAĞLIĞI Hayvansal üretimde verim ve kalitenin artırılarak sağlıklı ürün elde edilmesi, hayvan hastalıklarıyla mücadele, hayvan sağlığının korunması, hastalıkların teşhis ve tedavisi ile hayvan ıslahına yönelik çalışmalarda veteriner hekime yardımcı olunması ile ilgili yeterliklerin kazandırılmasına yönelik eğitim ve öğretim verilen meslek elemanı yetiştiren alandır.

  Alanın Altında Yer Alan Dallar

  Veteriner Sağlık dalında eğitim verilmektedir.

 Eğitim ve Kariyer İmkânları

 Meslek liselerinin Hayvan Sağlığı alanından mezun olanlar “Yükseköğretime Geçiş Sınavı”nda başarılı ise lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili programlarına devam edebilirler. Sınavsız yerleşebilecekleri ön lisans programları mevcuttur.

 Veteriner sağlık teknisyenleri, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel kuruluşlarda (damızlık yetiştirici birlikleri, hayvancılık işletmeleri vb.), veteriner kliniklerinde ve hayvan hastanelerinde, hayvan barınaklarında çalışabilirler. Veteriner ilaç, aşı, serum, araç gereç üretimi ile bunların tanıtımı ve pazarlamasını yapan firmalarda görev alabilirler. Ayrıca hayvan sağlığı kabini açarak kendi iş yerlerinde çalışabilirler.

 

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Guvenli Emlak Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.