Megep Alanlari-Modülleri

Aradığınızı bulamadınız mı ? Buradan aramayı deneyin!!

 

Reklam Alanı

Haberler

YKS’de 3 köklü değişiklik yapıldı

YKS’de 3 köklü değişiklik yapıldı

YKS’de 3 köklü değişiklik yapıldı
SABAH'ın, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) sözelci öğrencilere dezavantaj olabilecek bazı kararlara ilişkin, "Hiçbir gencimiz mağdur olmasın" başlığı ile 23 Ekim'de manşetten duyurduğu haberin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, kararını revize etti.



40 SORU EKLENDİ
Buna göre sınav cumartesi-pazar iki ayrı günde yapılacak. Sözelci öğrencilere yapılan dezavantaj düzeltildi. Tüm öğrencilerin gireceği Temel Yeterlilik testi olan birinci sınavda Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden toplam 40 soru daha eklendi. Böylelikle ilk günkü sınavda sözel ve sayısalcı tüm öğrencilere 120 soru sorulacak.

TALEPLER DİNLENDİ
Yeni sistemle ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine, sözelcilere dezavantaj sağlayacağı, temel bilimlere ilgiyi azaltacağı yönünde şikayetlerini gönderdi. YÖK, hem öğrenciler hem de STK'ların taleplerini tek tek dinleyerek yeni sınav sisteminde değişiklik yaptı. YÖK'ten yapılan açıklamada, "Yapılan müzakereler ve analizler neticesinde öğrencilerimizin, ailelerinin ve kamuoyunun kaygılarını azaltıcı ve giderici yönde, yeni ölçme sisteminde 'tedrici geçişi' de dikkate alarak Temel Yeterlilik Testi'nde değişiklik yaptık" denildi.

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Guvenli Emlak Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.