Merhaba Arkadaşlar Lütfen Okuyunuz! Bir çok arkadaşımız zümre plan vb işlerini bitirmenin rahatlığını yaşarken bir çok arkadaşımız ise "nasıl yaparım","nasıl yapıcam"" nereden bulacağım" diye kara kara düşünmekte ve ders planlarını araştırmaktadır. Bu konuda " herkes çalışsın kendi planını kendisi yapsın " demektense lütfen şöyle düşünelim ; göreve yeni başlamış veya bir derse ilk defa giren yüzlerce belki binlerce arkadaşımız var , sorup bilgi alabilecek zümresi olmayan bir çok meslektaşımız var. Hepimiz bi şekilde bu yollardan geçtik. Arkadaşlarımızın motivasyonunu kırmamak adına çiçeği burnunda bu arkadaşlarımıza yardımcı olmak önemli bir görevdir diye düşünüyorum bu nedenle yaptığımız planları ve zümreleri internet üzerindeki paylaşım sitelerinde paylaşmaktan çekinmeyelim. Zümre ve planlardaki isimleri silerek gizliliğinizi koruyabilirsiniz. Eğer elinizdeki dokumanları sitemizde paylaşmak isterseniz buraya tıklayarak forumumuza üye olup paylaşım yapabilir veya meslekciyiz.com@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. İlginiz için şimdiden teşekkürler

Megep Alanlari-Modülleri

Aradığınızı bulamadınız mı ? Buradan aramayı deneyin!!

 

Reklam Alanı

Servis Dersi Megep Modulleri (Kaldırılmış)

 SERVİS DERSİ MEGEP MODULLERİ
Servise ön hazırlık, masa üstü servis takımları, masa örtüleri ve peçeteler, kuver açma, taşıma ve boş toplama, bulaşık yıkama ve çöp atma, yiyecek içecek hizmetlerinde HACCP ile ilgili konularda bilgi ve becerilerin verildiği derstir. 

Servis dersiyle öğrenciye; servise ön hazırlık, masa üstü servis takımlarını  hazırlama, masa örtüleri ve peçeteleri takımlarını hazırlama, kuver (servis) açma, taşıma ve boş toplama, bulaşık yıkama ve çöp atma, kritik kontrol noktalarını belirleme ile ilgili yeterliklerini kazandırmak amaçlanmaktadır. 

Dersin Modülleri Süre Kazandırılan Yeterlikler
Servise Ön Hazırlık 40/32 Servis için gerekli ön hazırlıkları yapmak
Masa Üstü Servis Takımları 40/32 Masa üstü servis takımlarını hazırlamak
Masa Örtüleri ve Peçeteler 40/16 Masa örtüleri ve peçeteleri hazırlamak
Servis Açma 40/32 Servis açmak
Taşıma ve Boş Toplama 40/32 Servis sonrası boşları toplama ve taşıma işlemleri yapmak
Bulaşık Yıkama ve Çöp Atma 40/16 Bulaşık yıkamak ve çöp atmak
Yiyecek İçecek Hizmetlerinde HACCP 40/24 Kritik kontrol noktalarını belirlemek

 SERVİS DERSİ MODÜLLERİ

Not : Güncellenmiş modüllerde bu dersin içeriği sofra düzenleme isimli ders altında gözüküyor.

 

 

 

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Guvenli Emlak Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.